Auto detailing – czym jest?

Auto detailing – czym jest?

Regularne czyszczenie karoserii i tapicerki pozwala utrzymać auto w jak najlepszej kondycji. Aby takie czynności przyniosły jak najlepszy rezultat, to warto powierzyć je fachowcom. Auto detailing pozwala kompleksowo zadbać o auto pod wieloma względami. Jeśli jesteś ciekawy, czym jest auto detailing, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Auto detailing – co to?

Auto detailing jest obecnie najpopularniejszą formą wieloetapowego czyszczenia wszystkich części auta. W praktyce czyszczenie obejmuje zarówno wnętrze, jak i karoserię. Zazwyczaj firma, świadcząca auto detailing (Warszawa) oferuje również usługę renowacyjną pojazdu. W ramach takiej usługi fachowcy usuwają drobne defekty, występujące na lakierze. W ramach defektów specjaliści usuwają wszelkie przebarwienia lakieru i powierzchowne zarysowania. Takie kosmetyczne zabiegi mogą być z powodzeniem realizowane na nowych, jak i starych pojazdach, które potrzebują ratunku. Warto także doprecyzować, że na usługi auto detailing’u decydują się właściciele samochodów osobowych, motocykli i aut ciężarowych.

Auto detailing – na czym polega zewnętrzna renowacja auta?

Zewnętrzna renowacja auta polega na przeczyszczeniu karoserii, a także polerowaniu i zabezpieczaniu, dzięki różnym zabiegom lakieru. Dobry warsztat oferujący usługę detailing’u pozwala usunąć trudne zabrudzenia, które wymagają odpowiedniego podejścia i użycia środków czyszczących o najwyższej jakości. Mowa tutaj głównie o zabrudzeniach smołą, asfaltem i owadami, które często przyklejają się podczas szybkiej jazdy po terenach leśnych czy polnych. Usługi usuwania takich substancji nazwane są deironizacją i dekontaminacją lakieru. W ramach zewnętrznej renowacji auta dochodzi do usuwania drobnych zadrapań, rys i wgnieceń. Fachowcy w dobrym salonie detailingowym używają kosmetyków samochodowych najlepszych producentów, aby przywrócić utraconą głębię koloru karoserii. Po przywróceniu koloru każdy właściciel odjeżdża zadowolony z warsztatu. W ostatniej fazie prac w ramach zewnętrznej renowacji specjaliści motoryzacyjni nakładają na karoserię warstwę ochronną w celu zabezpieczenia lakieru przed ponownym przyklejeniem się owadów, elementów asfaltu, kurzu czy pyłków.

Auto detailing – kiedy warto się zdecydować na taką usługę?

Tak naprawdę na skorzystanie z usług auto detailing’u nie ma określonej pory. Jeśli tylko czujesz, że Twoje auto wymaga czyszczenia, skontaktuj się z profesjonalną firmą detailingową. W pierwszej kolejności warto zdecydować się na pielęgnację samochodu w formie mycia i czyszczenia karoserii. Te etapy czyszczenia są również niezbędne, ponieważ pozwalają usunąć zabrudzenia z lakieru, które ciężko zmyć uniwersalnymi środkami czyszczącymi, dostępnymi w marketach.