Jakie auto warto kupić w 2023 roku?

Jakie auto warto kupić w 2023 roku?

Nowy rok dla wielu osób stanowi realizację postanowień, które przez lata odkładaliśmy w czasie. Czasami wynikało to z niewygodnej sytuacji majątkowej, innym razem decyzja nie została podjęta przez czynniki zewnętrzne. Jedną z nich jest bardzo często zmiana swoich czterech kółek na takie, o których marzyliśmy od lat.

Łatwość w Strefie Schengen

Unia Europejska daje nam niebagatelne korzyści w wielu aspektach. Oczywiście przede wszystkim swobodnie podróżujemy po jej terytorium, bez konieczności stania godzinami w kolejkach na granicach sprawdzających ważne wizy czy paszporty. Wiele osób nie zwraca jednak uwagi na aspekty biznesowe. Jesteśmy w stanie bez żadnych problemów wykorzystać nasze polskie obywatelstwo do rozpoczęcia pracy na jej terytorium, ale również zakupywać rozmaite towary bez konieczności dokonywania dodatkowych opłat za akcyzę czy cło. Dotyczy to także samochodów. Sprowadzanie auta z Belgii, Niemiec czy Holandii stanowi coraz bardziej popularną praktykę nad Wisłą. Oczywiście trzeba najpierw znaleźć właściwego pośrednika, dzięki któremu dopilnujemy takich spraw jak przedstawienie odpowiednich dokumentów przetłumaczonych na dany język.

Jak to wygląda za Oceanem?

W Stanach Zjednoczonych możemy spotkać się z ciekawą praktyką, jaką są aukcje auta. USA stanowi niezwykłe społeczeństwo pod wieloma aspektami, również pod kątem rozmaitych licytacji. Po bankructwie lub oddaniu danego dobra pod zastaw, jesteśmy w stanie wykupić je za odpowiednią cenę. Często dokonuje się takich praktyk przez pośredników. Daje nam to możliwość znalezienia interesującego nas samochodu po naprawdę promocyjnej cenie. Nie da się ukryć, że auta zza Oceanu mają w sobie coś takiego, co przyciąga nas jak magnes. Dotyczy to zarówno muscle carów, doskonale znanych ze starych filmów amerykańskich, jak również potężnych samochodów terenowych z wysokim zawieszeniem i napędem na cztery koła.

Najczęściej kupowane auta

Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb i preferencji. Chociaż na drogach możemy spotkać wielu piratów drogowych, to jednak mimo wszystko Polacy cenią sobie wygodę oraz łatwość w przemieszczaniu się. Z tego powodu wybiera się przede wszystkim samochody miejskie, które bez problemu zaparkujemy w nawet największym tłoku w galerii handlowej. Jeżeli mówimy o posiadaczach większych rodzin, wtedy zdecydowanie częściej wybiera się samochody typu kombi oraz SUV.