Majówka w kamperze – jak się przygotować?

Majówka w kamperze – jak się przygotować?

Dużymi krokami zbliża się wiosna i choć za oknem szaro i ponuro, nim się obejrzymy, znowu będziemy wygrzewać się w promieniach słońca, spacerować w krótkich spodenkach i cieszyć się piękną pogoda. Długie zimowe wieczory warto wykorzystać na zaplanowanie długiego majowego weekendu. Dlatego też w dzisiejszym artykule podpowiadamy Wam, jak przygotować się do urlopu w kamperze. Zainteresowani? Zapraszamy do naszego mini poradnika!

Kamper czy przyczepa kempingowa – co wybrać?

Od tego, jaki model kampera lub przyczepy kempingowej wybierzemy, będzie zależał nasz komfort podróży oraz wypoczynku. To naprawdę szeroka gama pojazdów, a my musimy zastanowić się, jakie mamy, co do niego oczekiwania. Przede wszystkim pod uwagę musimy wziąć trasę, którą chcemy przebyć. Jeżeli wybieramy się w daleką podróż po Europie, warto kupić lub wypożyczyć pojazd, który nie zawiedzie nas podczas podróży. Ważna jest również prędkość, jaką możemy osiągnąć, jeżeli chcemy szybko dostać się na miejsce, lepiej postawić na nowsze i wygodniejsze modele, wyposażone w łazienkę, kuchnię i sypialnie. Natomiast do podróżowania po kraju idealnie sprawdzą się przyczepy używane, które możemy wypożyczyć, by udać się na wyprawę naszym własnym autem, a w przyczepie jedynie spać.

Jakie meble kempingowe wybrać?

Niektóre z kamperów wyglądają, jak nowoczesne kawalerki, jednak nie wszystkie modele są tak profesjonalnie wyposażone. Niekiedy sami musimy dokupić meble kempingowe. To również idealne rozwiązanie, jeśli chcemy stworzyć przestrzeń do wypoczynku przed autem. Odpowiedni stół oraz krzesła sprawią, że będziemy mogli spożywać posiłki na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, a właśnie często na tym nam najbardziej zależy, gdy udajemy się na wyprawę kamperem. Warto również zabrać ze sobą hamak do wypoczynku oraz leżaki. Pamiętajmy, że na wakacjach przede wszystkim liczy się wypoczynek.

Wyposażenie kampera – co zabrać ze sobą na wyjazd?

Przed planowaną podróżą, warto zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy, które przydadzą nam się na kempingu. Na pewno warto wziąć ze sobą nóż wojskowy taktyczny, jeśli chcemy polować lub łowić ryby, jest to wielofunkcyjne narzędzie, które wykorzystamy w wielu sytuacjach. Powinniśmy pomyśleć o ciepłym śpiworze, bo majowe wieczory mogą dać nam w kość. Koniecznie weźmy ze sobą kuchenkę gazową, a wraz z nią butlę gazową oraz grill! Grillowanie to ważny punkt podczas biwakowania, więc pamiętajmy o wszystkich akcesoriach, które pozwolą nam przygotować pyszne dania z rusztu.