Plusy i minusy różnego rodzaju wypraw

Plusy i minusy różnego rodzaju wypraw

Nie ma nic gorszego niż marnowanie cennego czasu na podróż, która nie spełnia oczekiwań. Kiedy godziny starannego planowania, oczekiwanie i uszczuplone oszczędności kończą się nerwami i głębokim rozczarowaniem. Dzieje się tak często, ponieważ podróżni po prostu nie widzą, z czym wiążą się różne rodzaje wakacji. Oglądając zdjęcia na Instagramie lub przeglądając profile znajomych na Facebooku, łatwo jest przyjąć założenia, które mogą nietrafione. Aby Ci w tym pomóc zebraliśmy kilka rodzajów wakacji

Wycieczka za granicę

Zwiedzanie innych krajów to ulubiony rodzaj podróży wielu osób! Tego typu wakacje można uznać za intrygujące lub całkowicie przerażające. Ci, którzy by to pokochali, to ludzie, którzy lubią nieznane doświadczenia, wychodzą poza swoje strefy komfortu i uczą się czegoś nowego. Ci, którzy uznaliby ten rodzaj wakacji za worek frustracji, to ludzie, którzy wolą oczekiwane, przebywanie bliżej domu i nie mają bzika na punkcie kulinarnych eksperymentów. Tego typu wyprawa to lot samolotem. Na lotnisko najlepiej dostać się taksówką. Jeśli lecisz z Trójmiasta to taxi Gdańsk jest najlepszym rozwiązaniem.

Plusy wakacji:

 • doświadczanie innych kultur, historii i architektury
 • odkrywanie nowych potraw, tradycji i innej normalności
 • bycie świadkiem rzeczy, o których tylko czytałeś

Minusy:

 • często wiąże się ze znacznie dłuższymi lotami
 • Możesz odkryć, że niektóre lokalne potrawy nie są zgodne z twoim światopoglądem
 • Wymagają dodatkowego przygotowania, takiego jak zdobycie paszportów i nauka podstawowych zwrotów w innym języku

Wycieczka na plażę

Często, gdy słyszysz słowo „wakacje”, od razu myślisz o białej, piaszczystej plaży. Fale uderzające o brzeg, gdy wiatr delikatnie kołysze sąsiednie drzewa. Ci, którzy lubią takie wakacje, to ludzie, którzy chcą się zrelaksować, odprężyć i nie muszą myśleć o niczym innym, jak tylko o tym, kiedy ponownie nałożyć krem z filtrem przeciwsłonecznym i jakie czasopisma czytać podczas odpoczynku. Ci, którzy mogą nienawidzić tego typu wakacji to podróżnicy, którzy łatwo się nudzą i wolą aktywnie spędzać czas. Wolą chodzić o górach i oglądać kozice albo spacerować po sielskiej wsi mając na horyzoncie różne sprzęty i ciągniki rolnicze.

Plusy plażowania

 • Szybkie ładowanie baterii
 • pyszne drinki i owoce morza
 • wspaniała opalenizna

Minusy plażowania

 • Słońce i wilgotność źle wpływają na cerę
 • Piasek w miejscach, do których nigdy nie powinien się dostać, a który będziesz znajdować w swoich rzeczach przez wiele tygodni

Wyprawa samochodowa

Wycieczka po malowniczych ulicach o idealna okazja, aby cieszyć się ulubionymi utworami z playlisty. Ten rodzaj podróży jest idealny dla osób, które kochają przygodę z lub mieszkanie w ciągu kilku godzin w różnych fascynujących miejscach. Ludzie, którzy mogą gardzić tego typu podróżami, to ci, którzy wolą siedzieć w jednym miejscu, nienawidzą być zamknięci lub mają tendencję do zasypiania za kierownicą. Podobna do wyprawy samochodem jest podróż motocyklem. Na taką podróż przyda ci się nowa kierownica do motocykla. Tylko wtedy wyprawa będzie komfortowa i bezpieczna.