Podróż na wakacje – o czym warto pamiętać?

Podróż na wakacje – o czym warto pamiętać?

Wiosna zawsze budzi w nas zdecydowanie większy optymizm do życia. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o zdecydowanie wyższą temperaturę oraz fakt, że po powrocie z pracy i wyłączeniu służbowego laptopa możemy przejść się na spacer w promieniach słonecznych. Przede wszystkim jednak pierwsze cieplejsze dni to preludium do wakacyjnego szaleństwa, na które należy się odpowiednio przygotować.

Porządek pod maską

Stereotypowe myślenie o mężczyznach każe nam sądzić, że w dzisiejszych czasach każdy doskonale zna się na swoim samochodzie. Nie chodzi tutaj o liczbę koni mechanicznych, spalanie paliwa w trasie, czy też rok produkcji. Wszyscy panowie po prostu muszą idealnie ocenić stan klocków hamulcowych, kół oraz samego silnika. Jest to oczywiście nieprawda i warto mieć to na uwadze szczególnie przy planowaniu podróży. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz pojazd jest bezpieczny, powinniśmy odwiedzić mechanika. Sprawdzi on między innymi wtedy, kiedy chcemy sprawdzić filtry samochodowe. Wrocław, Warszawa, Kraków – w wielu miejscach możemy dokonać kompleksowego przeglądu swoich czterech kółek.

Bezpieczeństwo na drodze

Statystyki policyjne są nieubłagane – zdecydowanie większa liczba wypadków ma miejsce w okresie wakacyjnym. Można to tłumaczyć kilkoma aspektami. Na pierwszym miejscu trzeba zwrócić uwagę na zdecydowanie większą liczbę samochodów na drogach, szczególnie tych krajowych oraz wojewódzkich. Nie można również zapominać o jednym z największych wrogów miłośników łączenia dobrej zabawy z odpowiedzialnym prowadzeniem samochodu, jakim jest alkohol. Policja nie ma możliwości do tego, aby przypilnować dosłownie wszystkich kierowców, dlatego coraz częściej pilnują się oni sami. Kamery samochodowe pozwalają nie tylko nagrać delikwentów przekraczających prędkość, ale także stanowią dowód w razie potencjalnej stłuczki dla ubezpieczyciela.

Nie tylko na czterech kółkach

Wiatr we włosach można poczuć tylko w teorii, ponieważ na głowie podczas jazdy motocyklem musimy mieć kask. Nie da się jednak ukryć, że podróż jednośladem zdecydowanie podwyższa nam poziom serotoniny oraz adrenaliny. Jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie i swoje możliwości, bez możliwości chwycenia za telefon, czy też rozmowy z pasażerem. Dobrze trzymana kierownica do motocykla na drodze jest obowiązkiem w momencie, w którym nie chcemy być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.